• bip
  • epuap
  • » Rewitalizacja zabytkowego budynku na terenie Szpitala Chorób Płuc w Siewierzu w celu utworzenia Laboratorium Snu

Wartość zadania: 459.000 zł

Ilość głosów: 1716

Dzięki III edycji MBO dokonano rewitalizacji zabytkowego budynku na terenie Szpitala Chorób Płuc w Siewierzu w celu utworzenia Laboratorium Snu. Realizacja zadania w ramach MBO uratowała lokalny zabytek, który niszczał ze względu na brak środków finansowych.

W ramach zadania:

• przeprowadzono prace budowlane wewnątrz i na zewnątrz budynku z zachowaniem jego dotychczasowej architektury,
    • wymieniono stolarkę okienną oraz drzwi,
    • przeprowadzono remont czterospadowego dachu,
    • dokonano aranżacji terenu przed budynkiem,
    • zakupiono kompletne wyposażenie Laboratorium Snu w tym polisomnograf – aparat do diagnostyki snu.

W Laboratorium Snu pacjenci diagnozowani są w zakresie obturacyjnego bezdechu sennego (OBS), który jest poważną i niebezpieczną dolegliwością prowadzącą do zaburzeń snu, a nieleczony prowadzi do niedotlenienia organizmu i wielu poważnych schorzeń.

Badanie polisomnograficzne jest przeprowadzone po przedłożeniu przez pacjenta skierowania na Oddział Chorób Płuc, wystawionego przez POZ, z podejrzeniem/rozpoznaniem bezdechu sennego (G47.3).

Istnieje również możliwość wykonania badania bez skierowania, odpłatnie.