• bip
  • epuap
  • » Rewitalizacja zabytkowego pawilonu na terenie Szpitala Chorób Płuc w Siewierzu w celu utworzenia Centrum Edukacji Zdrowotnej

Wartość zadania: 405 000 zł

Ilość głosów: 1079

W ramach zadania dokonano rewitalizacji zabytkowego pawilonu wybudowanego w 1947 roku na terenie Szpitala Chorób Płuc w Siewierzu w celu utworzenia Centrum Edukacji Zdrowotnej, w tym m. in.:

• przeprowadzono prace budowlane wewnątrz i na zewnątrz budynku z zachowaniem jego dotychczasowej architektury
    • wymieniono stolarkę okienną oraz drzwi
    • przeprowadzono remont czterospadowego dachu oraz renowację wieżyczki będącej jego zwieńczeniem
    • dokonano aranżacji terenu przez budynkiem
    • zakupiono kompletne wyposażenie dla Centrum Edukacji Zdrowotnej.

Dzięki realizacji zadania w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego uratowany został lokalny zabytek, a Szpital Chorób Płuc w Siewierzu zyskał pomieszczenie, w którym Centrum Edukacji Zdrowotnej podejmuje działania promujące wśród pacjentów i mieszkańców zdrowy tryb życia. W przyszłości planuje się organizowanie w Centrum zajęć terapeutycznych i rehabilitacyjnych.